Dzień Piekarza i Cukiernika  
Dzień Piekarza i Cukiernika
 

15 marca przypada wspomnienie św. Klemensa, patrona piekarzy i cukierników.

Z tej okazji przedszkolaki wykonywały w zeszłym tygodniu laurki dla pracowników piekarni Trimar, która dostarcza do naszego przedszkola pieczywo i ciasta.

Dziś rano otrzymaliśmy wiadomość od naszego dostawcy:

W ramach świętowania postanowiliśmy również włączyć się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Grupa szara korzystając z przepisu przedszkolnej kuchni chce osłodzić trudne chwile w podróży naszym gościom. Przy małej pomocy Pani Kasi, Agnieszki i Bożenki dzieci przygotowały “rafaello” . Mieliły ser i orzechy, lepiły słodkie kulki, wreszcie porcjowały i pakowały w przeźroczyste woreczki. Każda paczka została opatrzona etykietką z opisem w języku ukraińskim. Tak zapakowane słodycze czekają teraz na transport do potrzebujących dzieci.

Powstało ponad 120 paczuszek ze słodką przekąską.

Nasze dary zawieziemy wieczorem najprawdopodobniej na Dworzec Centralny lub Zachodni.