Świąteczny czas w grupie Szarej  
Świąteczny czas w grupie Szarej
 

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w grupie Szarej rozpoczęły się w pierwszych dniach grudnia. Przedszkolaki każdego dnia otwierały kopertę kalendarza adwentowego gdzie czekały na nich ciekawostki, zadania i niespodzianki. Dzieci wykonały m.in. najdłuższy łańcuch, którym ozdobiły salę i choinkę, kartki świąteczne do wysłania czy tradycyjne pierniki- prezent dla pracowników naszego przedszkola i rodziców. Bardzo ciekawym przedsięwzięciem okazało się wykonanie szopki z koralików, która zachwyca wszystkich. Świąteczny czas umilały nam piosenki „Sanie Mikołaja”, „Nosem buch w biały puch” czy „We wish you a merry Christmas” do której dziewczynki wykonały układ taneczny. Najbardziej emocjonującym momentem były dla dzieci odwiedziny Mikołaja, który przy współpracy z Radą Rodziców obdarował przedszkolaki nowymi zestawami klocków i piórnikami, które pozwolą utrzymać porządek w przyborach.

Pięknie ubrana pachnie choinka,
przy stole siedzi cała rodzinka
i wszyscy razem życzymy Ci szczerze,
radosnych Świąt w miłości i wierze.

Panie i Dzieci z grupy SZAREJ