Tydzień Dziecka  
Tydzień Dziecka
 

Mobilne planetarium
27 maja odbył się pokaz mobilnego planetarium. W jednej z sal rozłożony został balon – kopuła, który zrobił na dzieciach niemałe wrażenie. Po wejściu do niego przedszkolaki udały się w kosmiczną podróż. Przyglądały się gwiazdozbiorom i planetom, dzięki temu utrwaliły podstawowe wiadomości o układzie słonecznym.

Rodzinny koncert
28 maja w przedszkolu odbył się rodzinny koncert. Odwiedził nas muzyk z gitarą – tata Mai, na co dzień grający w zespole. Wraz z panią Magdą – instruktorem rytmiki wykonywali piosenki z repertuaru dziecięcego m.in. „Kolorowe kredki”, „Bo najlepiej jest z rodziną” czy „Zapracowany tata”, w których śpiewanie chętnie włączyły się wszystkie dzieci.

Dmuchańce w ogrodzie
W ramach świętowania Dnia Dziecka na  przedszkolaki w ogrodzie w środę 29 maja czekała wspaniała atrakcja: dmuchańce. Mimo nie najlepszej pogody dzieci chętnie korzystały z atrakcji. Wspinanie się, zjeżdżanie i podskoki bardzo się wszystkim podobało.

Dzień sportu
30 maja pan Mariusz, instruktor gimnastyki, zorganizował Dzień Sportu. Przedszkolaki podzielone na drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach. Za zadanie miały m.in. poturlać piłkę z użyciem kija do unihokeja, przenieść plastikowe jajko na łyżce czy owinąć przedstawiciela drużyny papierem.