Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik  
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
 

W dniach 7, 8 i 12 marca przedszkolaki udały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Na początku dzieci wyruszyły w fascynującą podróż do gwiazd. Zając Franek zabrał ich do baśniowego lasu, gdzie szukały tropów zwierząt i mogły prześledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w poszczególnych porach roku. Bajkowi bohaterowie z ulicy Sezamkowej  zaprezentowali natomiast gwiazdozbiory. Wraz z nimi dzieci przeniosły się na powierzchnię Księżyca i szukały Gwiazdy Polarnej.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie strefy eksperymentowania. Tam dzieci wraz z opiekunami zgłębiali  wiedzę o ciele ludzkim i zmysłach, jakimi odbieramy otoczenie, oraz poznały wybrane zjawiska fizyczne.  Przedszkolaki bardzo chętnie podejmowały działania, a do niektórych eksponatów ustawiały się kolejki.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Galerii Bzzz. Tu dzieci eksperymentowały z wodą, poznawały zapachy zwierząt i roślin, konstruowały, oglądały i szukały tropów. Każdy przedszkolak znalazł coś dla siebie.