Historia

Przedszkole nr 433 przy ulicy Rydygiera 8a zostało powołane 8 czerwca 2017 roku uchwałą Rady Miasta Stołecznego Warszawy nr L/1232/2017.
Oficjalne otwarcie placówki miało miejsce 1 września 2017 roku. Wśród gości byli m.in. Grzegorz Hlebowicz – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz, Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty, Iwona Rurka – dyrektor Przedszkola Nr 433, pracownicy, rodzice, a przede wszystkim dzieci. W imieniu przyszłych przedszkolaków wstęgę przecięła trzyletnia Liliana Grzybowska.

4 września 2017 roku swoją edukację w Przedszkolu nr 433 rozpoczęło 150 przedszkolaków podzielonych na 6 grup. (4 grupy 3-latków, 1 grupa dzieci 3- i 4-letnich oraz 1 grupa 4-latków). Grupy zostały oznaczone kolorami: brązowa, czerwona, żółta, niebieska, pomarańczowa i zielona.

20 września 2017 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka nasze przedszkole odwiedziła Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja Dudy. Pierwsza Dama uczestniczyła w zajęciach w każdej grupie i wręczyła dzieciom upominki: kolorowanki związane z historią Polski.

Fotografie: Maciej Biedrzycki/oficjalna strona Kancelarii Prezydenta RP

W sierpniu 2018 roku władze Żoliborza zadecydowały o zlikwidowaniu sali gimnastycznej i umieszczeniu w niej nowej, siódmej grupy dzieci (grupa szara).